Marka itiraz

 

Türk Patent Enstitüsü tarafından aylık olarak yayınlanmakta olan Resmi Marka Bülteni incelenip başka markalara benzer olmadığına karar verildiği için yayına gönderilen markaları ilan eder.

Yayınlanan markalara tescil sahipleri üç ay içinde itiraz edebilirler. 

Optimum Patent Ofisi bültenleri tarayarak talep eden marka tescili sahiplerine benzer markaları aylık raporlar ile bildirir. Marka izleme hizmeti ile tescil sahipleri bildirilen markaların kendi markalarına benzer olduğuna ve haksız bir durum yaratacağına karar verirse itiraz işlemi yapılır.

Türk Patent Enstitüsünde itiraz işlemleri ortalama 5-8 ayda sonuçlanmaktadır. 

 

ULUSLARARASI MARKA TAKİBİ

Yabancı ülkelerde marka tescili bulunan kişi yada kuruluşların markalarını o ülkelerde takip ettirmeleri önemli bir zorunluluktur. 

Türkiye'de markalar Türk Patent Enstitüsü tarafından benzerlik araştırması ile incelenirken bazı ülkelerde başvurulan her marka eğer bir itiraz yoksa tescil edilmektedir. 

Optimum Patent Ofisi dünyanın tamamında marka izleme hizmeti sunmaktadır. Uygun fiyatlı marka takibi tekliflerimiz için lütfen tıklayınız

Share |
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon