Marka Tescili

Marka tescili için sınıf tespiti, Marka araştırması, Marka tescili başvurusu, isim tescili, isim tescil sorgulama, Adres, Ünvan, Nev'i değişikliği  başvuruları, Veraset ve İntikal işlemleri, Marka takibi, Yayınlanan marka başvurularına itiraz işlemleri, Enstitü kararına karşı itiraz işlemleri, Yutdışında marka araştırma, Yurtdışında müstakil marka tescili başvurusu, Madrid Protokolü ve Anlaşması kapsamında uluslararası marka tescili başvurusu, Yabancı ülkede tescil edilmiş marka için marka takibi, Marka alanında hukuki hizmetler; tecavüzün giderilmesi, tecavüzün tespiti davaları, marka iptal davaları, Enstitü kararının iptali davaları...

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7
Marka Sınıfları

20 Ocak 2010 Çarşamba günü 27468 sayılı Resmi Gazete’de Yayınlanan Tebliğe göre Sınıflandırma

Marka Hakkına Tecavüz halinde verilecek cezalar

Marka hakkına tecavüz edilmesi veya başka deyişle markanın taklit edilmesi durumunda aşağıdaki sonuçlarla karşılaşma riski bulunmaktadır.

En Doğru Marka Tescili Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türk Patent Enstitüsü'ne marka tescili başvurusu yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli detaylar var...

Marka Mevzuatı

Bu Kanun Hükmünde Kararnamenin öngördüğü koruma; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde ikametgahı olan veya sınai veya ticari faaliyette bulunan gerçek veya tüzel kişilerce veya Paris Sözleşmesi yahut Dünya Ticaret Örgütü Kuruluş Anlaşması hükümleri dahilinde başvuru hakkına sahip kişilerce elde edilir.

Markada Kullanma Zorunluluğu

Markalar on yıllık süre için tescil edilirler ve başvuru tarihinden itibaren on yıllık aralıklarla yenileme işlemi yapılarak tescilin devamı sağlanır. Normal şartlar altında tescil edilmiş bir marka ile ilgili olarak bu süre içinde ekstra bir çalışma yapmak gerekmez.

Marka Tescili İşlemleri Akış Tablosu

Marka tescili başvuruları işlemleri başvurudan tescile kadar tabloda gösterildiği şekilde yürür

Marka Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon