Patent Tescili

Patent ve Faydalı Model Tescili Alanında Hizmetlerimiz , Türkiye'de patent araştırma, Patent tescili için tarifname hazırlanması, Ulusal patent tescili başvurusu, Faydalı model tescili başvurusu, Avrupa Patenti (EPC) başvurusu, Ulusal aşamaya gelmiş Avrupa patenti için ulusal başvuru işlemleri, Patent İşbirliği Anlaşması (PCT) kapsamında uluslararası başvuru, Ulusal aşamaya gelmiş PCT başvurusu için ulusal başvuru işlemleri, Yabancı ülkelerde yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent/Faydalı Model yıllık sicil kayıt ücreti takibi, Patent izleme, EPOQUE patent araştırma başvurusu, Uluslararası bilgi bankasında patent araştırma, Adres, ünvan, nevi değişikliği işlemleri, Veraset ve İntikal işlemleri

Share |
Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Patent Nedir ?

Teknik buluşlar yada geliştirmelerin detaylarının kamu ile paylaşılması karşılığı olarak elde edilen ve sahibine 20 yıla kadar tekel hakkı veren bir tescil işlemidir.

Türkiyede Patent Tescili

Yenilikler ve buluşların sanayiye uygulanabilmesi, ekonomiye katkı sağlayabilmesi, buluş sahibinin ödüllendirilmesi ve buluş yapılmasının özendirilmesi için; buluş sahibine, buluşunu kullanma ve kullandırma konusunda belirli bir süre ayrıcalık veren sistemdir. Üç tür koruma vardır:

Yabancı Ülkede Patent Tescili

Patent ile elde edilen hak tescil edildiği ülkeyi kapsar. Bir konuda dünyada sadece bir kez patent verilir. Verilen patentin hangi ülkelerde korunma sağlaması isteniyorsa buralarda ayrıca sicile kayıt edilmesi gerekir.

PCT Patent Tescili

PCT başvurularının amacı yabancı ülkelerde patent tescilini kolaylaştırmaktır. PCT'nin yarattığı kolaylığı iki bölümde açıklayabiliriz:

Avrupa Topluluğu Patenti - EPC

Patent tescillerinin uluslararası işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla Avrupa Birliği ülkeleri tarafından oluşturulmuş bir tescil yöntemidir.

Patent Tescili / Faydalı Model Tescili

Patent Tescili ile faydalı model tescili arasındaki farklar

Patent Tescili Kategorisine Ait Tüm Yazılar
Copyright © 2011 | Optimum Patent | Tüm Hakları Saklıdır... Patent tescil - Marka tescil - Patent nedir - Faydalı model - endüstriyel tasarım - Site Haritası - Rss - Seoreklam.com - Hürriyet ilan
Ad Soyad Telefon